Niet vergeten: de collecte bij de oppas. Geef je kind ‘een centje’ mee

7 maart 2018

Ook de kleinste kinderen zijn welkom in onze kerk. Daarom hebben we tijdens de meeste diensten oppas. Dat is belangrijk, want zo raken ze op een laagdrempelige manier vertrouwd met de kerk, de kerkgang en leeftijdgenootjes die naar de kerk gaan. De oppas functioneert prima, al is één ding er de laatste jaren bij ingeschoten: de collecte. 

Delen van gaven hoort bij gemeente-zijn

Het delen van gaven is een van de kenmerken van gemeente-zijn. We doen het in de diensten, het gebeurt ook tijdens de BLITZ. Maar bij de oppas is dat dus op een laag pitje komen te staan. Een enkel kindje krijgt nog een wel een centje mee, maar de meeste kinderen niet. Waarschijnlijk weten hun ouders niet dat ook bij de oppas een spaarpotje staat. Of denken ze er simpelweg niet aan.

Oproep: geef je kind een centje mee

Daarom bij deze een oproep: geef je kind een centje mee, zodat ook bij de oppas weer gaven worden ingezameld. Dat hoort bij gemeente-zijn, en het is ook goed voor de kinderen zelf. Zo leren ze al heel vroeg dat delen bij de kerk hoort.