Schikking Advent en Kerst (2021)

27 november 2021

Tijdens en in de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor de Advents- en Kersttijd (november en december 2021) is weer een schikking gemaakt, die elke week wordt aangepast. Het thema is ‘In een ander licht’.

Schikking Eerste Kerstdag (zaterdag 25 december):

De tekst bij de schikking van Eerste Kerstdag:
Gods licht voor heel de wereld.
In het woord was leven
en het leven was het licht voor de mensen.
Stralend licht de nieuwe dag begint met steren in de nacht.

Schikking vierde zondag van Advent (zondag 19 december):

De tekst bij de schikking van de vierde zondag van Advent:
Verborgen in de bol.
Groeiend naar licht.
Nieuw leven.
Gezegende toekomst.

Schikking derde zondag van Advent (zondag 12 december):

De tekst bij de schikking van de derde zondag van Advent:
Doper, wat moeten wij doen totdat Hij komt?
In hoop en vrees doet boete, geloof in Zijn verbond.
Doper, wat moeten wij doen totdat Hij komt?
Deel met elkander brood van alledag, omdat in u de ander Gods heil aanschouwen mag.

Deel met elkander brood van deze dag.

Schikking tweede zondag van Advent (zondag 5 december):

De tekst bij de schikking van de tweede zondag van Advent:
Met de geboorte van Jezus gaf God ons licht in het donker. Met Zijn komst als kind naar onze aarde komt de toekomst ons al tegemoet. De vaste grond voor een goede afloop is door Jezus gelegd. Dat werpt een ander licht op ons leven. In dat vertrouwen mogen we toeleven naar Kerst en laten zien dat we leven vanuit de hoop op een beter leven. In de bloemschiksuggestie maken we gebruik van het beeld van de zon. Het verhaal vertelt over de taak van Johannes, het dopen van mensen, het dopen van Jezus. De opkomende zon is met de tweede zondag van Advent iets groter geworden. Voor de schikking ligt een jakobsschelp met daarin een brandend waxinelichtje. Dopen met het licht.

Schikking eerste zondag van Advent (zondag 28 november):

De tekst bij de schikking van de eerste zondag van Advent:
Het verhaal gaat over de aankondiging van een nieuwe tijd. De opkomende zon is nog maar klein. Voor de stralen hebben we gele tinten en gedroogde grassen gebruikt. Vóór de schikking ligt een appel, in wol verpakt, als in een mantel, veilig en beschermd. Het moet nog tot bloei komen. De tekst op deze eerste zondag van Advent:

Gedroogde grassen
Als stralen van de zon
– Morgenlicht –
Vol verwachting