Schikking Biddag (woensdag 11 maart 2020)

11 maart 2020

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor de Biddag voor Gewas en Arbeid, op woensdag 11 maart, is een schikking gemaakt. Bloembollen die al aan het uitlopen zijn, staan in deze schikking centraal.

Schikking Biddag (woensdag 11 maart):

De tekst bij de schikking van Biddag:
De bollen zijn gevuld met voedsel voor de planten die nog komen gaan. Dit beeld bevestigt de gedachte van ‘iets achter de hand hebben voor mindere tijden’. De bollen in de stip symboliseren de wens voor groei en welvaart, waarbij de wortels staan voor de stabiliteit en steun die ‘het wortelen’ in de aarde biedt.