Schikking Biddag (woensdag 13 maart 2019)

12 maart 2019

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor de traditionele Biddag voor Gewas en Arbeid, op woensdag 13 maart, is een schikking gemaakt. De schikking is een cirkel met paarse tulpen. De tulp staat symbool voor gebed en staat open naar de hemel. De schikking is verbonden door klimop-ranken als teken van Gods trouw. Een nieuw seizoen van werken, wachten en verlangen. Alles wat in de wereld gebeurt, al wat ons bezighoudt, brengen we in gebed bij God.

Schikking Biddag (woensdag 13 maart):

De tekst bij de schikking van Biddag:
Bidden voor de bloedstad Damascus, waar moeders tussen doden rondtasten.
Voor Sri Lanka, Oeganda, meisjesnamen waar kinderen wapens moeten dragen.
Bidden voor dwangland Noord-Korea. Voor vaders als Kenneth Bae: 15 jaar werkkamp.
Bidden in de moedertaal van je ziel. Om de zweepslag van een regime.
Voor Bangladesh met zijn vingerhoedsloon. Waar naaisters werden bedolven.
Bidden voor sjeiks in engelengewaad. Die koptische christenen helpen.
Voor voedselbrengers en vredesduiven.
Voor woordverbreiders, en voor de gewetensvrijheid van strijders.
Je hoofd buigen en fluisteren met de Geest.