Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 19 mei 2024)

18 mei 2024

Tijdens en in de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat. Ook voor Eerste Pinksterdag (zondag 19 mei) is weer een schikking gemaakt. 

Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 19 mei):

De tekst bij de schikking van Eerste Pinksterdag, zondag 19 mei:
In de schikking worden allerlei kanten van het Pinksterfeest belicht. Het groene blad staat voor Gods hand, die ons leven draagt. Drie rode gerbera’s als symbool voor de Vader, Zoon en Heilige Geest. De witte pluimen – de Heilige Geest die rondgaat in ons leven. De rood/oranje bloemen – vlammen van vuur en de klimop staat voor Gods trouw door heel ons leven heen.