Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 4 juni 2017)

3 juni 2017

Tijdens en in de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor de dienst op Eerste Pinksterdag, op zondag 4 juni, is een schikking gemaakt.

Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 4 juni):

De uitleg bij de schikking van Eerste Pinksterdag:
Het werk van de Heilig Geest en Gods liefde voor ons (rode tule) en Zijn trouw (de hedera) binden ons samen. De rood/oranje bloemen vormen de liturgische kleur van Pinksteren en verwijzen naar het vuur van de Heilige Geest. De grassen, die tussen de bloemen geschikt zijn, symboliseren de wind waarmee de uitstoring van de Geest gepaard ging. Wij komen in beweging!