Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 5 juni 2022)

3 juni 2022

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor Eerste Pinksterdag, zondag 5 juni, is een schikking gemaakt.

Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 5 juni):

De tekst bij de schikking van Eerste Pinksterdag:
De schikking verbeeldt tongen van vuur, symbool voor de boodschap van het Pinksterfeest, waarbij Gods goede nieuws als een lopend vuur door de wereld mag gaan. De neerdalende lijnen van de grassen verbeelden de uitstorting van de Heilige Geest. De drie rode Anthuriums verbeelden de Drie-eenheid van Vader, Zoon en Heilige Geest.