Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 9 juni 2019)

8 juni 2019

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor Eerste Pinksterdag, op zondag 9 juni, is een schikking gemaakt.

Schikking Eerste Pinksterdag (zondag 9 juni):

De tekst bij de schikking van Eerste Pinksterdag:
In deze schikking staan de kleuren rood, geel en oranje voor vuur. De witte bloemetjes verbeelden het nieuwe leven door de Heilige Geest. De rode doek verbeeldt een lopend vuur door de hele wereld. Er verschenen aan hen een soort vlammen die zich als vuurtongen verspreiden en zich op een ieder neerzetten. En zij werden vervuld met de Heilige Geest.