Schikking Hemelvaartsdag (donderdag 10 mei 2018)

10 mei 2018

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor Hemelvaartsdag, op donderdag 10 mei, is een schikking gemaakt.

Schikking Hemelvaartsdag (donderdag 10 mei):

De tekst bij de schikking van Hemelvaartsdag:
De bloemschikking op deze Hemelvaartsdag symboliseert Jezus die naar zijn Vader weerkeert.
De witte roos bovenin verwijst naar Jezus op de wolk. De witte bloemen aan de voet staan symbool voor de discipelen die naar de hemel staren. De vier witte fresia’s verwijzen naar de vier windstreken. De discipelen staan voor de opdracht om niet af te wachten, maar de wereld in te gaan om te verkondigen wat Jezus hen geleerd heeft en vast te houden aan Zijn belofte: “Ik ben met jullie, alle dagen tot aan de voltooiing van deze wereld.”