Schikking Hemelvaartsdag (donderdag 13 mei)

15 mei 2021

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor Hemelvaartsdag, donderdag 13 mei, is een schikking gemaakt.

Schikking Hemelvaartsdag (donderdag 13 mei):

De tekst bij de schikking van Hemelvaartsdag:
“Met hemelvaart herdenken we dat Jezus is opgevaren naar God, zijn Vader in de hemel. Jezus’ weggaan is ook Zijn thuiskomen. We zien in de schikking de ene roos. Deze verbeeldt het omhoog gaan van onze Heer. De bloemen onderaan de schikking verwijzen naar de verschillende leerlingen. Zij staan voor de opdracht van Christus om de wereld in te gaan en aan iedereen te verkondigen alles wat Hij ons heeft geleerd. Wij mogen geloven dat al heeft Hij ons verlaten, Hij laat ons nooit alleen.”