Schikking Hemelvaartsdag (donderdag 9 mei 2024)

8 mei 2024

Tijdens en in de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat. Ook voor Hemelvaartsdag (donderdag 9 mei) is weer een schikking gemaakt. 

Schikking Hemelvaartsdag (donderdag 9 mei):

De tekst bij de schikking van Hemelvaartsdag, donderdag 9 mei:
Vanuit een wolk van eeuwige liefde (het fluitekruid) wordt Jezus opgenomen. De witte violieren wijzen naar de vier windstreken en staan voor de opdracht de wereld in te gaan, om aan iedereen te verkondigen wat Hij ons heeft geleerd en om vast te houden aan Zijn belofte: Ik ben met jullie, al de dagen, tot aan de voltooiing van deze wereld.