Schikking Herdenking overledenen (zondag 25 november)

27 november 2018

Tijdens en in de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor zondag 25 november, toen we de gemeenteleden herdachten die in het voorbije kerkelijk jaar zijn overleden, is een schikking gemaakt.

Schikking Herdenking overledenen (zondag 25 november):

De tekst bij de schikking van de herdenking van de overleden gemeenteleden:
De schikking bestaat uit allemaal verschikkende bloemen, zoals we ook als mensen allemaal verschillend zijn. De kleur is wit, zo ook het kanselkleed. Wit staat voor reinheid en is als sneeuw, die ongereptheid en zuiverheid oproept. In zaal 5 hangt een wandkleed, waarop het gebruik van de kleuren in het hele jaar duidelijk worden gemaakt door middel van een jaarring.