Schikking Overstapdienst (zondag 14 juli 2019)

14 juli 2019

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor de Overstapdienst van zondag 14 juli, waarin de oudste kinderen van de BLITZ afscheid namen, is een schikking gemaakt.

Schikking Overstapdienst (zondag 14 juli):

De tekst bij de schikking van Overstapdienst:
De bloemschikking bestaat uit een stuk boomschors en 6 vaasjes met een zonnebloem. De schors verbeeldt een grens waarop de 6 kinderen staan die vandaag de overstap gaan maken en niet meer naar de BLITZ gaan.
Een zonnebloem staat altijd gericht naar het licht. Het licht van God. Geel is de kleur van licht, levenslust en wijsheid.
De vaas met verschillende bloemen verbeeldt onze veelkleurige gemeente, waar iedereen mag zijn wie hij is. Ook de kinderen die vandaag overstappen, worden daarin opgenomen.