Schikking Startzondag (20 september 2020)

30 september 2020

In de aanloop naar belangrijke momenten in het kerkelijk jaar zijn in onze kerken altijd liturgische schikkingen te zien. Die symboliseren de periode of het moment waar we als gemeente naartoe leven, of het thema dat in de erediensten en verkondigingen centraal staat.

Ook voor de Startzondag van 20 september is een schikking gemaakt. Het thema: ‘Het goede leven’.

Schikking Startzondag (20 september):

De tekst bij de schikking van de Startzondag:
Het samenleven met anderen, met mensen die je lief zijn, geeft zin. Het geeft zin om er voor elkaar te zijn. Nu we de pijn ervaren van elkaar niet nabij kunnen zijn, beseffen we maar al te goed hoe waar dit is. Tegelijkertijd voegt het christelijke perspectief nog iets toe: in die ander komt iets van God naar je toe. Hij zorgt voor ons. Wij kunnen/moeten Hem zoeken, bij Hem aankloppen en ons hart voor Hem openstellen. Dan kunnen wij ook voor anderen zorgen. En niet alleen voor de ander die je graag mag of die dezelfde hobby’s heeft, maar ook voor de ander die een beroep op je doet, of voor de ander die je stoort. Hij geeft je de kracht om dat te doen.